Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Bezpečnost je důležitá nejen na silnici

Klasické reflexní vesty pomáhají předcházet rizikům vzniku úrazů a to nejen na silnici, ale i v zaměstnání nebo třeba při sportu.

V pracovním procesu se reflexní vesta řadí, stejně jako pracovní oděvy, obuv, ochranné brýle, přilby a sluchátka, mezi osobní ochranné pracovní prostředky. Můžeme se s nimi setkat například u zaměstnanců, kteří pracují na stavbách nebo na silnicích. Podporují jejich lepší viditelnost a to především při snížené viditelnost.

Pro chodce jsou reflexní prvky, k nimž reflexní vesty patří, povinností a to v případě pohybu mimo pozemní komunikace. Reflexní vesty se vyrábějí ve dvou barevných variantách a to žluté nebo oranžové. Na obou barevných variantách se nacházejí různě umístěné šedé pruhy. Vybírat lze i z různých velikostí a střihů. Pokud máte doma čtyřnohého mazlíčka, se kterým chodíte často na procházku, můžete i jemu pořídit speciální reflexní vestu, díky níž psa ochráníte před případným zraněním, neboť bude, především za snížené viditelnosti, dobře vidět.

Každý účastník silničního provozu, který má na sobě reflexní vestu je vidět až na vzdálenost 200 metrů, díky čemuž má řidič možnost uzpůsobit styl své jízdy.

Dětské reflexní vesty

Vzhledem k tomu, že ani malé děti se nevyhnou pohybu po silnici, je potřeba zajistit, aby byly co nejlépe vidět. Krom toho často bývají méně pozorné, než dospělí, proto je reflexní vesta pro ně ideální pomocník. Ne každé dítě si ji však chce na sebe obléci. I na to však výrobci pamatovali. Na portálu e-shopu altima naleznete reflexní vesty jak pro dospělé, tak i pro děti, na nichž jsou umístěny postavičky z celé řady pohádek. Vesta je tak atraktivním a zároveň bezpečnostním doplňkem, jež podpoří viditelnost vašich ratolestí. Větším dětem můžete pořídit reflexní vestu ve tvaru V, která je vhodná i pro dospělé.