Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Co vám může pomoci v začátcích hubnutí?

Začátky hubnutí nemusí být jednoduché. K tomu, abyste byli připraveni na hubnutí, potřebujete nejen permanentku do fitka, ale především silnou vůli, znalosti o zdravých receptech a přehled o tom, co byste měli za den zkonzumovat a jak by měla vypadat vyvážená strava. Pusťte se do zdravého hubnutí.

Síla vůle

Zásadní vliv na vaše hubnutí nebude mít nic jiného než vaše vůle. Bez ní to daleko nedotáhnete. Dopřejte si proto důležité rozhodnutí, zda se do hubnutí chcete opravdu pustit nyní, či zda vám to vaše momentální situace jednoduše nedovoluje, ať už časově či finančně. Díky tomu si ušetříte zbytečné trápení. Pomoci vám mohou také pravidelné meditace, při kterých si dopřejete čas jen pro sebe a utřídíte si myšlenky.

Přehled

Začněte tím, že si uděláte přehled o tom, kolik vážíte, změřte se a zapište si tyto údaje. Pro přehled vám skvěle poslouží i BMI kalkulačka. Díky ní si vypočítáte váš Body Mass Index. Do kalkulačky stačí zadat věk, pohlaví, váhu a výšku a rychle se dozvíte, zda spadáte do skupiny podvýživa, normální váha či obezita. Velmi nápomocné vám budou také kalorické tabulky. V nich najdete přehled o tom, kolik má jaká potravina kalorií. Snadno si tak spočítáte, kolik si jaké potraviny můžete dopřát a získáte přehled o tom, co za den v kaloriích zkonzumujete.

Zdravá strava

Základem hubnutí je samozřejmě vaše vůle zhubnout a změna dosavadního jídelníčku. Vaše strava by měla být vyvážená, pestrá a zdraví přínosná. Inspirací pro vás mohou být zdravé recepty, které jsou jakýmsi návodem pro všechny, kteří se v oblasti zdravého stravování příliš nevyznají. Jsou však i dobrou inspirací pro všechny zkušené milovníky zdravé stravy.

Pohyb

Hubnutí však nikdy nebude možné bez dostatečného pohybu. Přidejte do svého života zdravý pohyb, který vás udrží v dobré kondici a bez zbytečné zásoby tuků.