Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Elektrická nebo aku vrtačka: Jakou vybrat?

V dnešní době máte na výběr z množství nářadí a elektronářadí, které vám usnadní práci a rekonstrukci vašeho domova. Kdo se má však v rozmanité nabídce produktů vyznat? Ujasněte si, zda je pro vás vhodnou elektrická či aku vrtačka.

Elektrická vrtačka

Tento typ vrtačky se hodí především do dílenského provozu či pro náročné a časté vrtání do plastu, kovu, dřeva a stavebních hmot. Jistou nevýhodou, ale také výhodou je to, že je elektrická vrtačka napájena přímo ze sítě. Díky tomu není omezena její doba provozu, ale můžete vrtat pouze tam, kde máte zdroj ze sítě. Při výběru vrtačky byste se měli rozhodovat především podle toho, jak často ji budete využívat a do jakého materiálu plánujete vrtat. Například pokud vás čeká lehčí vrtání do dřeva a kovu, bude vám stačit vrtačka bez příklepu, pokud se však chystáte vrtat do zdiva a betonu, vsaďte na příklepovou vrtačku.

Aku vrtačka

Akumulátorová vrtačka se hodí téměř do každé domácnosti a dílny, její použití je univerzální. Na rozdíl od elektrické vrtačky je nabíjena s pomocí akumulátoru, díky tomu můžete s vrtačkou pracovat kdekoliv a nejste závislí na elektrickém zdroji. Vhodné je si však pořídit dva aku články, abyste mohli jeden nabíjet, zatímco s druhým pracujete. Aku vrtačka vás nijak neomezuje napájecím kabelem, ale musíte myslet na to, že její činnost je omezena výdrží aku baterie. Při výběru aku vrtačky byste měli zohlednit velikost vrtačky, napájecí napětí akumulátoru, kapacitu akumulátoru a hmotnost vrtačky.

Kvalitní nářadí

Pokud přemýšlíte nad tím, kde pořídit kvalitní nářadí, vsaďte na značku Stanley Fatmax. Jedná se o výrobce kvalitního nářadí, který má dlouholeté zkušenosti, během kterých si dokázal vybudovat dobré jméno u svých zákazníků. Zvláště u nářadí se totiž vyplatí vsadit na kvalitu, která vydrží desítky let.