Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Fotopast ochrání váš majetek

Fotopast je velice účinným a spolehlivým ochráncem majetku soukromých osob, ale i měst a obcí. Profesionální fotopasti Bunaty používá i Policie ČR a k dispozici je aktuálně má více než 200 města obcí v České republice. Tyto přístroje jsou vyrobeny pro Českou a Slovenskou republiku a jejich hlavní předností je kvalita a spolehlivost. Fotopasti Bunaty splňují hlavní požadavek, který se při ochraně majetku očekává, a to bezhlučné focení a žádný záblesk při nočním snímání. Vedle ochrany majetku mohou tyto fotopasti používat i myslivci při sledování migrace lesní zvěře, nebo milovníci přírody.

Co je vlastně fotopast?

Jedná se o plně automatizovaný přístroj, který reaguje na pohyb a pořizuje denní i noční snímky. Fotopast má ve svém snímači zabudováno tzv PIR čidlo, které se aktivuje v momentě, kdy se v jeho zorném poli pohne člověk nebo zvíře, nebo i na základě teplotních změn. Některé kvalitní přístroje umí pořídit až 4 snímky v průběhu dvou vteřin. Na trhu jsou nabízeny i fotopasti se záznamem na sd kartu, nebo fotopasti s GSM modulem, který přenáší pořízené snímky na mobil nebo na email. K některým typům fotopastí je možné tento modul dokoupit a zabudovat dodatečně. Díky zaslané fotografii může majitel domu či správce lesa reagovat okamžitě a zalarmovat policii nebo bezpečnostní agenturu. Výhodou pořízené fotografie je, že ji lze použít jako důkazní materiál při vyšetřování a také v případném soudním jednání.

Jak vybrat vhodnou fotopast

Nejvíce informací o fotopastech se můžete dozvědět na webových stránkách prodejny Bunaty, což je největší prodejce fotopastí v ČR. Zde se také dočtete, jaký je rozdíl mezi fotopastmi na ochranu majetku a fotopastmi pro myslivce. Pro první typ je podstatné, že při spuštění čidla nedojde k žádnému cvaknutí, ani nočnímu přisvícení. To je nejdůležitější vlastnost fotopastí na ochranu majetku, neboť nezvaný host se o svém vyfocení ani nedozví. Naopak mírné zablesknutí a cvaknutí lesní zvěř ani nezaregistruje. Každá fotopast Bunaty se dobře maskuje tak, že více než polovinu přístroje můžete zcela zakrýt a zbývající část je velice nenápadná s minimem lesklých ploch. Snadné je i zaměření pomocí velkého LCD displeje na přední straně fotopasti.