Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Jak vybrat sedačku do „U“ a nač si dát pozor?

Při výběru každého vybavení do domácnosti nebo firmy očekáváme, že daný kus splní naše předpoklady pro spokojené užívání i po několik let. To platí i v případě, že nás zajímají sedačky do „U“, které se hojně používají nejen v rodinách s velkým počtem dětí. Podle čeho vybírat a nač si dát pozor, než do té či oné investujete? 

Podle čeho vybrat sedačku do U? 

V první řadě se zamyslete nad tím, pro kolik osob bude sedačka určená, jaké by měla mít rozměry. Tak, jako i jiné sedačky, také ty do „U“ mohou být menší či větší. Zejména hraje šířka mezery mezi dvěma „rameny“ sedačky. Co se týče hloubky, ta bývá ovlivněna hloubkou sedací plochy. Dnes jsou moderní sedačky, které mají velkou hloubku sedací plochy, kdy předností je, že i bez rozložení se na sedačce pohodlně vyspíte.  

To, jak bude velké „U“ a široká mezera mezi rameny sedačky je důležité i pro budoucí umístění stolku. Konferenční stolky se dnes dají koupit kulaté, hranaté, zasouvací jeden pod druhý, použít můžete i dřevěnou truhlu nebo box, což může působit rustikálně, venkovsky nebo třeba ve stylu Provance.  

Podle toho, kdo a na co vše bude sedačku používat, zvažte možnost rozkladu na spací plochu a úložný prostor pod sedací plochou. Jestliže budou sedačku používat malé děti, měli byste myslet na potahovou látku, která se snadno čistí. Přece jen, dětem často něco, co jí, ukápne, otřou si do sedačky ústa nebo prsty, mívají rýmu, občas se mohou počůrat… Lepší jsou s dětmi i proto sedačky žíhané, které případné skvrny lépe zamaskují. 

Možnost zvětšení sedačky o taburet 

K dostání jsou k některým sedačkám i taburety. Díky nim může být sedačka o kus delší. Když taburet nebudete potřebovat pro své využití, můžete na něj usadit hosty, když jich bude mnoho. 

Spoustu kvalitního nábytku za příjemné ceny najdete na Sg-nabytek.cz. Podívejte se i na psací stoly dub sonoma, manželské postele, nábytek do koupelny, levné kuchyňské sety, komody, botníky a mnohé jiné. Určitě si vyberete.