Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Jak vytvořit příznivý první dojem při pohovoru o novou práci?

Vaše současná práce vás neuspokojuje, tak jste se rozhodli odpovědět na inzeráty s novými pracovními příležitostmi uvedenými na pracovním portálu cz.jobimi.com a nyní se chystáte na pracovní pohovor. Na co nezapomenout, abyste učinili dobrý první dojem?

Důležitosti pro pracovní pohovor

Chcete-li vytvořit dobrý dojem při prvním osobním kontaktu s personalistou, pokud se chystáte na pracovní pohovor, je potřeba mít na mysli několik důležitých faktů. Zaujali jste svým životopisem a motivačním dopisem, nyní je potřeba udělat dojem vaší osobností. Jen tak můžete získat zajímavou nabídku práce Liberec.

Vhodné oblečení

Záleží na tom, o jakou pracovní pozici máte zájem. Přiměřené oblečení na pracovní pohovor se odvíjí od konkrétní firemní kultury. Jestliže firma upřednostňuje dress-code kodex, měli byste jej dodržet i na první pracovní pohovor. S oblečením souvisí i vaše upravenost – vlasy a účes a u žen make-up. Dbejte také na ruce a muži na upravené vousy nebo knírek. Pokud outfit dolaďují šperky, neměly by být přehnaně extravagantní. Také pozor na vhodnou obuv. V žádném případě nejsou vhodné sportovní modely, mantofle nebo sandály. Volte takové kousky, které ladí s outfitem.

Doplňky

Na pracovní pohovor není vhodné nosit s sebou velké kabelky či tašky. Pro ženy je vhodnou volbou menší kabelka určená pro telefon, peněženku a klíče. Pro muže je to pak malá pánská taška. Pokud s sebou nesete podklady, zvolte aktovku či tašku na spisy.

Vstup do místnosti a mluva

Na první dojem má velký vliv i nonverbální komunikace. Jak vcházíte, podáváte ruku, jak si sednete, jak se tváříte. Do místnosti vstupujte klidně a rozvážně. Vhodné je, postupně, navázat oční kontakt se všemi příotmnými. Váš postoj by měl být uvolněný, avšak vzpřímený. Hovořte sebevědomě, avšak nikoli drze. Zvolte přiměřenou sílu hlasu. To vše má vliv na to, aby se nabízená práce Plzeň stala vaší.