Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Jsou média vždy nestranná?

Sledovali jste někdy televizní zprávy v jeden den na větším množstvím programů? Možná jste si všimli toho, že se obsah zpráv na jednotlivých programech značně liší. Někde se zakryjí důležité události, jinde je uslyšíte hned jako první. Někde jste informováni o podstatných věcech, jinde vás krmí nepodstatnými nesmysly, které vás nezajímají.

Jen těžko lze v dnešní době věřit, že jsou veškerá zpravodajská média nestranná a skvěle je to vidět často na určitých kauzách, o kterých podávají jednotlivé servery odlišné informace nebo názory. Aby měl člověk o dané věci přehled, často je zapotřebí mít nezávislý pohled a ten lze získat jedině tak, že se podíváme na větší množství zdrojů. Následně si můžeme udělat skutečný obrázek a danou událost objektivně podoudit bez názorů a informací z jednoho zdroje. Sledovat každý den větší množství zdrojů, to je značně časově náročné a málokdo si může dovolit stále skákat z jednoho webu na druhý.

Sledujte vše podstatné současně

Za účelem možnosti sledovat větší množství zdrojů najednou vznikl internetový portál Cerstvezpravy.cz, který čerpá informace z velkého množství kvalitních českých zdrojů najednou. Veškeré zprávy zde vidíte formou titulků, kterou jsou zarovnané v boxech, podle jednotlivých zdrojů. Pokud vás nějaký titulek zaujme, můžete se přes něj dostat přímo na článek. Portál Cerstvezpravy.cz je pro každého, od kutilů až po maminky, důchodce, studenty aj. Najdete zde například kategorie Celebrity & bulvár, Ekonomické, Pro ženy, Pro seniory, Životní styl, Kulturní a další.

V každé kategorii je obsah opět rozdělený podle zdrojů. Možná, že vás zajímají jen sportovní články a zpravodajství, někoho mohou zajímat třeba jen ekonomické články a tipy pro dům a zahradu. Co v takovém případě dělat? Můžete si dát konkrétní zdroje do oblíbených a následně je sledovat v sekci „Moje“. Toto je sekce, kterou si plně přizpůsobíte tomu, co vás zajímá. Jednotlivé zdroje sem můžete libovolně vkládat nebo je odebírat. Pokud nechcete, aby vám něco uniklo, informace o nových článcích si dokonce můžete nechat zasílat na email.