Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Malířské plátno jde připravit během několika minut

Chcete začít ihned malovat, ale nemáte připevněné plátno? Pak pro vás máme naprosto ideální návod, který vám pomůže tento problém vyřešit.

S přípravou plátna se nemusíte trápit desítky minut nebo dokonce hodiny. Malířské plátno můžete snadno připravit už během několika minut. A v následujících řádcích vám ukážeme, jak toho můžete docílit.

Jak narovnat plátno?

Nejprve malířské plátno dobře upevněte. Při tomto kroku ale postupujte pečlivě. Připevněte ho tak, aby bylo dokonale vyrovnané. Pomoct si můžete zasunutím vyfrézovaných zářezů, do kterých části malířského plátna nastrkáte. Zbytek plátna pak stačí jednoduše natáhnout a připevnit na druhou stranu rámu.

U menších rámů ale mohou nastat problémy, a to především v kombinaci s většími plátny. Malířská plátna totiž mají na takovém rámu tendenci „plandat“, což vám zbytečně ztíží celý proces přípravy. I tady si ale můžete výrazně ulehčit práci. Stačí, když rám vyztužíte přepážkami. V opačném případě by plátno neudrželo tvar a vy byste pak nemohli malovat.

Dokončování příprav

Přijde vám to náročné? Nebojte, už jsme skoro v cílové rovince. Nyní už jen stačí použít rozprašovač a napravit nerovnost s pomocí kapek vody. Rozprašovač naplňte a nastříkejte nerovná místa. Když plátno navlhčíte, bude mnohem jednodušší ho následně srovnat a připevnit. Připevnění proveďte nastřelovací pistolí a sponkovačkami. A máte hotovo! Nyní už se stačí pustit do malování.

Abyste ale vůbec mohli malovat, budete k tomu potřebovat kvalitní vybavení. To pořídíte jedině v eshopu Vytvarne-potreby.cz. Právě v tomto internetovém obchodě totiž naleznete veškeré vybavení, které budete k malování nebo kreslení potřebovat. Ať už jde o barvy, malířská plátna, rámy, malířské stojany nebo rovnou celé sady výtvarných potřeb. V tomto eshopu pořídíte všechny potřeby za velice příznivé ceny, navíc s garancí vysoké kvality a s doručením až k vám domů. Pokud ale budete mít zájem, můžete si pro objednávku přijít na prodejnu v Praze.