Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Můj dům vytápí infračervené topné panely

Máte doma krb? Někteří mají doma ústřední topení, jiní elektrický radiátor nebo třeba kotel na pelety. Ať už máte kterýkoli z těchto způsobů vytápění, topíte konvekčním způsobem a to znamená, že váš zdroj tepla ohřívá vzduch. Nejedná se o efektivní druhy vytápění. Teplý vzduch vám cirkuluje v místnosti, která je následně nerovnoměrně vytopená, někde je teplo a někde zima. Také se u tohoto vytápění velmi víří prach, což není dobré pro alergiky. Jelikož se ohřívá vzduch, teplo se rovněž snadno vyvětrá.

Infrazářiče jsou jiné

Infrazářiče fungují zcela jinak než konvekční vytápění. Jde o mnohem přirozenější vytápění, protože infračervené záření najdete skoro všude. Sluneční paprsky tvoří z 50% infračervené záření a vyzařuje ho i oheň. Toto záření působí teplo a přitom je zdraví nezávadné. Infrazářiče neohřívají vzduch, ale naopak ohřívají stěny v místnosti a jednotlivé předměty. Jaký je výsledek? Teplo nejde z jednoho bodu, ale sálá na vás ze všech stran, mnohem rychleji se zahřejete a také je u tohoto způsobu vytápění ještě o 2-3°C vyšší pocitová teplota, takže nemusíte topit tolik. Toto vytápění se používá například i na vesmírných stanicích a na výletních lodích.

Pokud se pro toto vytápění rozhodnete, ideální volbou jsou infračervené topné panely Heat4All. Jde o panely rakouské výroby, které jsou vysoce kvalitní a mají účinnost 99%. Jde o skvělou investici nejen z hlediska vytápění, ale také z hlediska vzhledu. Topné panely nevypadají jako topení a v místnosti byste si jich ani nevšimli. Je to tím, že obvykle vypadají jako obrazy. Máte tedy v místnostech stylové obrazy, ale přitom jde o moderní topení. Obrazy mohou mít mnoho podob. Tyto panely mohou být také v podobě zrcadla nebo třeba v podobě stropního osvětlení. Do moderního interiéru je toto vytápění jako stvořené. Infračervené topné panely můžete pořídit na Elimstore.eu.