Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

My a 5g síť tvoříme budoucnost

Chcete rychlý internet? Samozřejmě, kdo by ho také nechtěl. Každý je rád, když si může prohlížet videa ve vysokém rozlišení bez sekání, když si může rychle stahovat filmy nebo když může hrát graficky náročné hry online. Dosud má většina lidí spojený rychlý internet s pevným připojením přes kabel. Mobilní připojení je sice také hojně používáno, ale spíše jen pro surfování a to z jednoho hlavního důvodu, je pomalé a rychle zde vyčerpáte předplacená data.

Co přináší 5G síť?

To všechno ovšem mění 5G síť. Ta přináší rychlé mobilní připojení, takže i příjemci mobilního signálu si mohou dopřát rychlá data, užívat si online vysílání v HD a mnoho dalšího. 5G síť je již dostupná i v České republice. Pokud jste byli se 4G sítí nespokojení, nová 5G síť by měla všechny její nedostatky vymazat. 5G internet má až desetinásobně rychlejší datový tok a snižuje odezvu na minimum. 5G síť zajistí nejen možnost užívat si HD videa, ale také umožní pokročilou vzdálenou správu a větší zabezpečení. Jako první začala nabízet 5G síť společnost O2. Pokud již máte o2 internet a jste s touto společností spokojení, může vám zajistit i 5G internet. Kompletní pokrytí však na našem území zatím není, předpokládá se však, že by mohla být Česká republika kompletně pokrytá 5G sítí už do 3 let.

Pokud jste doposud používali mobilní internet jen zřídka, protože vás nebavilo, jak je pomalý, příchod 5G sítě může vše změnit. Možná, že za několik let už nebude hlavním hitem pevné DSL připojení přes kabel vedoucí do modemu, ale budeme všichni používat 5G síť. Prozatím jde o novinku, o které se lidé začínají dozvídat více informací. Hlavním hitem se stane zřejmě až tehdy, až bude v České republice kompletní pokrytí touto sítí. Mnoho lidí už na 5G síť netrpělivě čeká, pokud jste stále na cestách a chcete si užít nejdokonalejší mobilní připojení, stane se i pro vás příjemnou změnou.