Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Na dovolenou do Chorvatska

Chorvatsko je pro české turisty již dlouhodobě nejoblíbenější zahraniční destinací. Důvodů je několik, ale hlavním je nádherné Jaderské moře. Dalšími výhodami je relativní malá vzdálenost od Česka, jazyková příbuznost a přívětivé chování Chorvatů. Na výběr je spousta možností, kde se v Chorvatsku ubytovat a záleží jen na vašich představách a prioritách. Pokud nejste pro letošek ještě rozhodnuti, může vám pomoci internetový portál Ubytování Chorvatsko, kde jsou všechny chorvatské destinace.

Biograd na moru

Zvolíte-li toto turistické středisko, nebudete zklamáni, jelikož zde najdete vše, co člověk od letní dovolené u moře očekává. Biograd na moru je krásně upravené město, které se nachází v Severní Dalmácii. Staré město leží na malém poloostrůvku mezi zátokami, kde jsou oblázkové i písčité pláže s mnoha vodními atrakcemi. Ubytovat se zde můžete v některém penzionu nebo apartmánu a pokud pojedete autem do chorvatska, je tu k dispozici dobře vybavený kemp situovaný do těsné blízkosti města, ale v příjemném chládku borovicového lesa. Biograd na moru je ideálním výchozím bodem pro lodní výlety do národního parku souostroví Kornati, na vodopády Krka nebo do města Šibenik s jeho monumentálním hradem a katedrálou z bílého mramoru.

Co se dozvíte z portálu Ubytování Chorvatsko?21

Nabídka je zde opravdu velmi pestrá a zahrnuje nejen ubytovací možnosti, ale i spoustu potřebných informací například o počasí v konkrétním místě, o přírodních krásách, o turistických trasách v národních parcích a další. Orientace v portálu je snadná a hledání cílového místa začnete volbou regionu a v něm konkrétní destinace odpovídající vašim představám. Termín dovolené si můžete vybrat i podle počasí, jehož aktuální stav se zde také dozvíte. Dále můžete využívat mapy dálnic, regionů, ostrovů či chorvatských národních parků. Novinkou portálu je videoprezentace, ze které si uděláte reálnou představu určitého ubytovacího objektu i jeho okolí.

Postup při výběru ubytování

Zvolíte-li příslušný region, zadejte termín, kdy byste chtěli trávit dovolenou a také počet osob. Poté obdržíte nabídky jednotlivých ubytovacích zařízení. Až si některé vyberete, vyplníte příslušné údaje a odešlete nezávaznou poptávku, kterou obdrží majitel objektu, se kterým budete prostřednictvím emailu dál komunikovat.