Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Peněženka jako pomocník i elegantní doplněk

Pokud se rozhodujete o tom, že si pořídíte novou peněženku, nepodceňte její výběr. Peněženky jsou v dnešní době nejen pomocníky, ale i stylovými doplňky, které by měly ladit s naší image, s naším stylem a způsobem života. Kromě toho je potřeba vybrat takový model, který bude praktický a do něhož se nám vejdou nejen mince a bankovky, ale mnohdy i platební a klubové karty či doklady.

Podle čeho vybírat peněženku?

Nejen velikost, tvar a design, ale i materiál hraje při výběru dámské peněženky velkou roli. Pokud chceme, aby nám dlouho sloužila nemuseli jsme opět pořizovat nový model, je potřeba sáhnout do nabídky materiálů kvalitních. Mezi ně patří především kůže. Široký výběr kvalitních kousků naleznete na e-shopu penezenky-ahal.cz.

  • Velikost peněženky

Jedno z velmi důležitých kritérií. Velikost peněženky se odvíjí od toho, co všechno, kromě finanční hotovosti, v peněžence nosíme. Pokud jsou to pouze peníze, není potřeba volit peněženky větších rozměrů. Malé rozměry mívají většinou pánské peněženky. Pokud chceme do peněženky uložit i doklady, platební nebo klubové karty, je potřeba vybrat takový model, který bude nabízet více přihrádek. Každý druh má přihrádek jiný počet a také jsou různým způsobem odděleny od sebe. Pokud má peněženka rozměry opravdu velké, lze ji použít jako náhradu za kabelku.

  • Tvar peněženky

Pánské peněženky mívají tvar čtverce, dámské většinou obdélníku, ale nemusí to být pravidlem. Záleží na tom, kdo čemu dává přednost.

  • Barva peněženky

Klasikou je barva černá, hnědá nebo béžová. Pokud milujete barvy, nemusíte zoufat. I peněženky v dalších barvách naleznete v široké nabídce.

  • Zapínání

I toto hledisko hraje důležitou roli. Mezi nejvíce používané patří zapínání pomocí zipu, magnetku či patentky. Někdy se využívají i přezky. Nejvíce praktické jsou peněženky, jež mají zapínání řešeno zipem.