Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Podlaha z laminátu nebo ze dřeva?

Kvalita podlahové krytiny je velice důležitá zejména z praktického hlediska. Každá podlaha, ať už je z moderních materiálů jako je laminát nebo vinyl nebo z klasického dřeva, má své přednosti. Důležitým hlediskem je náročnost na úklid, životnost a také pocit při chůzi po podlaze. Hodnotí se také stupeň oděru a odolnost vůči chemikáliím a jiným vlivům. Nakonec ovšem vždy rozhoduje, zda si chceme pořídit podlahu do obytných místností či do kuchyně či koupelny, do kanceláře nebo obchodu, kde projde denně spousta lidí.

Laminátová podlaha

Kvalitu laminátové podlahy ovlivňuje několik faktorů. Třídu zátěže 31 až 33 při koupi laminátové podlahy volíte podle intenzity využití daného prostoru, kde bude podlaha sloužit. Podle toho budete volit tloušťku podlahy, jelikož v domácnosti bude zatížení mírnější, než třeba v halách, obchodech či kancelářích. Poslední bude hodnota oděru AC, tedy stupeň odolnosti.Například do kanceláře, kde se budou pohybovat pracovníci na židlích na kolečkách, je ideální hodnota AC 6.

Přednosti laminátové podlahy

Popularita podlahy z laminátu je dána její víceúčelovostí a trvanlivostí. Další výhodou je možnost výběru z více než 450 dekorů. Podlahy z laminátu se snadno a rychle pokládají, což je výhodné pro toho, kdo se potřebuje rychle nastěhovat do nového či zrekonstruovaného bytu. U laminátové podlahy oceníte nejen trvanlivost a odolnost proti oděru, ale hlavně minimální nároky na údržbu.

Dřevěná podlaha

Dřevo je tradičním přírodním materiálem, který se používá i ve stavebnictví, včetně výroby podlah. Největší oblibě se již po mnoho let těší dřevěné parkety vyrobené z pravého dřeva. Pestrá nabídka umožňuje každému, aby si vybral podlahy ze dřeva od rustikálního až po moderní styl. Dřevěná parketová podlaha navíc umožňuje různé způsoby pokládky, která může výrazně pozměnit vzhled každého interiéru. Více než 480 variant dřevěných podlah umožňuje každému, aby si vytvořil originální podlahu se vzorem rybí kosti, šachovnicovým, cihlovým či jiným.