Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

PPC reklama v kombinaci se SEO je ideální volbou pro online propagaci

Jak je na tom váš web s návštěvností? Pokud špatně, je to známka toho, že byste to měli změnit. Když chcete zvýšit prodeje i návštěvnost, postarejte se o online propagaci, která má smysl. Nemusíte se věnovat všem druhům online propagace, ale zvolte ty, které jsou nejdůležitější. Různí marketingoví odborníci se shodují na tom, že nejúčinnější je kombinace PPC reklamy a SEO.

Proč je důležité SEO?

K hledání produktů i služeb se používají vyhledávače, lidé do nich napíšou, co hledají a následně si vyberou z výsledků, které se jim zobrazí. U vašeho webu je důležité, aby se lidem zobrazil poté, co zadají důležitá klíčová slova která souvisí s tím, co nabízíte. Když budete pro lidi snadno k nalezení ve vyhledávání, budete mít vysokou návštěvnost z vyhledávačů. Aby se to stalo, musíte svůj web pro vyhledávače optimalizovat. Optimalizace se opírá o obsah a o popularitu webu. Obsah webu by měl být pro vyhledávače validní a splňovat důležitá kritéria, jako je dostatek textu, meta informace, responzivní vzhled, správná struktura a SSL certifikát. Dále je třeba pracovat na popularitě, ta je u vyhledávačů měřena podle zpětných odkazů na váš web na jiných webech, je třeba je budovat tak, aby vedly skrze důležitá klíčová slova. Když se seo online dělá správně, postupně se dostanete a přední příčky vyhledávání.

PPC

PPC reklama je skvělým doplňkem SEO a to z prostého důvodu, u SEO trvá i měsíce, než se jeho efekt naplno projeví, u PPC však na efekt čekat nemusíte, může vám zajistit návštěvnost už do několika dnů. PPC má různé podoby, od textové reklamy až po obrazovou nebo třeba video reklamu. Zobrazuje se ve vyhledávání i v obsahu webů. Platí se zde pouze za skutečné prokliky a dobře se zde reguluje rozpočet. PPC se provozuje na reklamních systémech vyhledávačů, v tuzemsku se nejčastěji používá ppc reklama ads a sklik. Pokud budete kombinovat PPC a SEO, váš web si získá stabilní návštěvnost a neustálý zdroj potenciálních zákazníků.