Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Proč je dobré začít se SEO a PPC?

Propagace webu je velmi horké téma, protože ho řeší většina majitelů webových stránek. Kdo chce dosáhnout zisku, musí si najít cestičku ke stabilní návštěvnosti a tu lze získat jedině díky kvalitní propagaci. Mezi dva nejlepší druhy proagace na trhu patří SEO a PPC, tedy optimalizace pro vyhledávače a pay per click reklama.

SEO

Optimalizace pro vyhledávače je metoda, jak přesvědčit vyhledávače, že je váš web kvalitní a populární. Pro úspěch v SEO je zapotřebí zajistit si kvalitní obsah webu, který bude splňovat potřebná ON page kritéria. Dále je potřeba rozšiřovat zpětné odkazy na cizích webech přes důležitá klíčová slova. Při správném postupu se časem dostanete na důležitá klíčová slova na přední pozice vyhledávání, což vám zajistí dlouhodobou organickou návštěvnost.

PPC reklama

Co je to PPC reklama? Jde o velmi výkonnou reklamu, u které platíte za lidi, kteří na vaší reklamu kliknou. Tato reklama má mnoho výhod, spuštěná může být v řádu dnů a může vám tak zajistit v krátké době rychlou návštěvnost, je tedy vhodná i pro nové weby. Lze ji spustit na různých platformách, populární je především Google Ads, Sklik a Facebook. Určíte si sami rozpočet pro reklamu a snadno můžete sledovat výsledky pomocí různých analytických nástrojů.

Kterou vybrat

SEO a PPC jsou nejlepší způsoby propagace, pro který z nich se však rozhodnout? Ideální možností je zvolit obě možnosti, společně mají totiž nejlepší efekt, jelikož efekt SEO trvá, je vhodné zpočátku investovat více peněz do PPC a když se efekt SEO naplno projeví, tak si rozpočet rovnoměrně rozdělit. Strategie je jen na vás, vždy je však vhodné nepouštět se ani do jedné z propagací svépomocí, ale svěřit ji do rukou zkušené agentury na Ppcprofits.cz, která se postará, aby každá investovaná koruna přinesla co největší přínos.