Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Proč je používání dopravního značení tak důležité?

Dopravní značení lemuje silnice a cesty, je součástí staveb, kulturních a sportovních venkovních akcí. Málokdo se již dnes pozastavuje nad tím, odkud se vlastně dopravní značení vzalo a jak je pro bezpečnost důležité. Možná vás překvapí, že dopravní značení používali lidé již ve starém Římě. Jednalo se o jednoduché kamenné sloupy, které cestovatelům oznamovaly, že se blíží k městu. Dopravní značky, jak je známe dnes, se začaly objevovat s vynálezem kola. Velký posun nastal s příchodem osobních automobilů.

Design značení je pro každého pochopitelný

Asi jen málokterý dospělý člověk nechápe aplikace na dopravních značeních. Dopravní značení Praha si zakládá na srozumitelnosti a viditelnosti i z větší dálky nebo ve tmě.

Design znaku je významný. Spíše než na slovech, dopravní značky často používají obrázky k předání zprávy, jako je přecházení zvířat nebo děti při hře. To je důležité, protože to pomáhá komukoli pochopit význam znaku, i když nemluví jazykem země. Na barvách také záleží. Červená říká řidiči, že by měl zastavit nebo ustoupit, zatímco žlutá znamená opatrnost.

Varují vás před věcmi, které nejsou nutně zřejmé

Dopravní značky umí víc, než jen říkat rychlostní limit nebo kdy zastavit. Dočasné dopravní značení, jako jsou značky kolem stavebních zón, vás informují o tom, že vaše běžná trasa může být jiná nebo že byste si měli dávat pozor na lidi, kteří pracují. Značky klikatých silnic a značky na ledě na mostě jsou také důležité, protože to jsou věci, které neuvidíte, dokud na nich nejste. Bez určitých dopravních značek byste byli překvapeni potenciálně nebezpečnými překážkami.

Potřebujete dopravní značení na dočasnou dobu?

Pokud chystáte rekonstrukci domu, firmy, která se dotkne okolního provozu, je nutné tuto událost opatřit dopravním značením. Není nutné si dopravní značení kupovat, pokud ho nadále nevyužijte. Topznak.cz je web, kde objevíte dopravní značení, parkovací sloupky určené k pronájmu i k prodeji.