Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Proč si lidé pořizují na pozemek fotopasti?

Stále více lidí má na pozemku fotopast. Je to z důvodu bezpečnosti. V minulosti byly velmi populární kamery, ovšem ty jsou často nákladné a také jsou všem na očích. Fotopast má na rozdíl od kamery mnoho výhod. Hlavní výhodou je nenápadnost, kamery si všimne každý, ale fotopast je malé zařízení s maskovaným vzhledem, které se umístí na strom a tam je prakticky neviditelné. Ze stromu monitoruje potřebný pozemek.

Poznejte všechny výhody fotopasti

Zatímco kamera vám nahrává neustále, fotopast nahrává nebo fotí jen tehdy, když se na pozemek dostane člověk nebo zvíře. Disponuje totiž PIR čidlem, které reaguje na tepelný pohyb. Když někdo vkročí na pozemek, nemá šanci záběru fotopasti uniknout, fotopast totiž reaguje ve zlomku vteřiny. Může být aktivní nonstop nebo jen v čase, kdy budete potřebovat, třeba když budete spát nebo když budete v práci. Sami si nastavíte, jestli chcete, aby natáčela krátká videa nebo fotila snímky. Všechny snímky se ukládají na paměťovou kartu, vy si je následně můžete prohlížet třeba na počítači.

Když si pořídíte fotopast s LCD displejem, můžete si záznam prohlížet klidně a samotné fotopasti. Velmi výhodné je pořídit si fotopast s GSM modulem, ta vám čerstvě pořízené snímky bude posílat formou MMS na telefon nebo na email. Nemusíte si tedy záběry prohlížet zpětně, ale budete mít aktuální přehled o tom, co se na vašem pozemku děje. Fotopast nefunguje jen přes den, disponuje nočním přísvitem a tak dokáže i za naprosté tmy pořizovat snímky. Fotopasti se nabízí v mnoha provedeních, nejsou drahé a na pozemku se stanou vítaným hlídačem, o kterém budete vědět jen vy. Už se konečně nebudete muset bát o bezpečí a majetek, když budete vědět, že vás střeží moderní technologie, která se už mnohokrát osvědčila.