Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Tapety, kam se podíváš

Také na vás staré tapety působí předpotopně? Nedivím se, ty vybledlé vzory a mdlé barvy by člověk také nejraději rovnou strhl ze zdi. Často se vyskytují ve starších panelových bytech nebo na chalupách, v moderních interiérech je ale nepotkáte. I když se s tapetami setkáváte stále častěji, rozhodně jsou oku mnohem příjemnější. Je to tím, že v dnešní době se vyrábí tapety se sytými barvami a rozmanitými vzory. Navíc i materiály jsou mnohem pokročilejší. Nejčastěji se používají papírové a vliesové tapety. Ty jsou mnohem odolnější než dřív. Oproti klasickému vymalování ušetří čas a také spoustu práce a nepořádku.

Lepíme tapety raz dva

Pokrývání stěn tapetami není žádná věda, stačí vědět, jak na to. Jednotlivé typy tapet se liší způsobem lepení. Nejjednodušší na instalaci jsou tapety samolepicí. Ty už jsou z výroby vybaveny vrstvou lepidla a stačí je jen sejmout z podkladového papíru a lepit. Papírové a vinylové tapety jsou na lepení trochu náročnější. Ty je třeba natřít lepidlem, aby trochu provlhly a teprve potom se nalepují na zeď. Vliesové tapety jsou poměrně příjemné na lepení, lepidlo se v tomto případě nenanáší na pruh tapety, ale na zeď, takže manipulujete se suchou tapetou.

Vybírejte, dekorujte

Navštivte internetový obchod Tapeta-dekorace.cz, kde naleznete široký sortiment nejrůznějších tapet a dekorací. Stačí si vybrat ten nejvhodnější vzor do vašeho interiéru. Ke každé tapetě navíc získáte zdarma potřebné množství vhodného lepidla. Vyberte si stylovou tapetu do obývacího pokoje, která mu dá zcela novou atmosféru. Použít můžete klasickou tapetu, fototapetu nebo velmi oblíbenou 3D tapetu s trojrozměrným efektem. Tapety se skvěle hodí také do ložnice, pracovny nebo do dětského pokoje. K oživení stěn můžete použít také samolepicí dekorace. Tak neváhejte a vyberte si i vy tapety a samolepicí dekorace.