Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Zbavte sa zápalu močových ciest a začnite s podporou liečby

Zápalom močových ciest trpia častejšie ženy, ale ani mužom sa nevyhýba toto bolestivé a nepríjemné ochorenie. Je to dané tým, že muži majú močovú trubicu dlhšia ako chcete ženy. Zvyšok močového ústrojenstva majú muži a ženy veľmi podobné. Sočástí močových ciest je močová trubica, obličky a močový mechúr.

Vaša moč obvykle neobsahuje baktérie (zárodky). Moč je vedľajším produktom nášho filtračného systému – obličiek. Keď sa z krvi obličkami odstráni odpadové produkty a prebytočná voda, vytvorí sa moč. Normálne sa moč pohybuje vaším močovým systémom bez akejkoľvek kontaminácie. Baktérie sa však môžu dostať do močového systému zvonka tela, čo spôsobuje problémy, ako je infekcia a zápal. Jedná sa o zápal močových ciest.

Čo spôsobuje zápal močových ciest?

Zápal močových ciest sú spôsobené mikroorganizmami – obvykle baktériami -, ktoré vstupujú do močovej trubice a močového mechúra, čo spôsobuje zápal a infekciu. Hoci sa zápal najčastejšie vyskytuje v močovej trubici a močovom mechúre, baktérie môžu tiež cestovať po močovodov a infikovať vaše obličky.

Viac ako 90% prípadov infekcie močového mechúra (cystitída) je spôsobené baktériou E. coli, ktorá sa bežne nachádza v črevách.

Močové cesty je potrebné pred zápalom dobre chrániť.

Príznaky zápalu močových ciest

Infekcia močových ciest spôsobuje, že výstelka močových ciest začervená a je podráždená (zápal), čo môže vyvolať niektoré z nasledujúcich príznakov:

  • Ostrú bolesť v boku (boku), bruchu alebo oblasti panvy.
  • Tlak v dolnej časti panvy.
  • Častá potreba močiť, naliehavá potreba močiť, ale vymočení nemožno vykonať a inkontinencie.
  • Bolestivé močenie (dyzúria) a krv v moči.
  • Potreba močiť v noci.
  • Neobvyklá farba moču (zakalený moč) a silná alebo páchnuce moč.

Ak máte niektoré z týchto príznakov, navštívte svojho lekára. Echinacea je jednou z prírodných ciest, ako liečbu zápalu močových ciest podporiť a urýchliť.