Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Jste seznámeni se změnami, které přinesl nový zákon o odpadech?

Změny zákonů většinu lidí nepotěší, protože si na něco zvyknou a následně musí své zvyky měnit. Ne každý sleduje změny zákonů a v Čechách se zákony mění tak rychle, že je třeba je sledovat, tedy přinejmenším ty, které nás přímo ovlivňují. Jedním z důležitých zákonů je nový zákon o odpadech 541/2020 Sb. Přinesl některé změny, naštěstí jde o pozitivní změny a měli byste je znát.

Co nový zákon o odpadech mění?

Děláte každý rok roční hlášení? Je tu pro každého, kdo překročí zákonem daný limit v produkci odpadů, když se tak stane, je třeba roční hlášení zpracovat a následně včas odeslat na ISPOP. Do roku 2021 platilo, že má povinnost ho zpracovávat každý, kdo za rok vyprodukuje přes 100 tun běžného nebo 600 kilogramů nebezpečného odpadu. Od roku 2021 přišla změna, změnil se limit u nebezpečného odpadu, byl navýšen na 600 kilogramů. Mnoho menších producentů nebezpečného odpadů může jásat, protože roční hlášení už dělat nemusí. Musí ale stále dělat průběžnou evidenci odpadu, ostatně, jak jinak by mohli dokázat, že limity nepřekračují.

Změnil se dále termín, do kterého je potřeba roční hlášení odeslat na ISPOP. Do kdy je potřeba odeslat roční hlášení za odpady 2022? Doposud byl termín do 15.2., ale nově se posunul až do 28.2., to vám dává trochu více času.

Nechte si zpracovat roční hlášení od expertů

Zpracování ročního hlášení není práce na 5 minut a pokud vás to zatěžuje, můžete zvolit stejný způsob, který zvolilo nespočet podnikatelů, firem i obcí. Můžete se obrátit na profesionály na Ecoservis.eu, kteří za vás budou řešit problematiku odpadů. Proč dělat roční hlášení a další povinnosti svépomocí, když jsou tu odborníci, kteří vám vše řádně zajistí a vám ušetří mnoho času. Stačí jim zaslat podklady, uhradit poplatek a oni vše vyřídí za vás. Podnikejte chytře a nechte byrokracii na těch, kteří jí rozumí nejlépe.