Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Přemýšlíte, jakou knihu dát milovníkům fantasy? Dáme pár tipů, které rozhodně nezklamou!

Fantasy je zcela právem jednou z oblastí, které jsou nejoblíbenější v knižní tvorbě. Zatím co všude jinde může být dostatečné ztvárnění představ fantasy světa velice těžké, tak kniha nám naopak dává možnosti jako nic jiného. Barvité popisy, zajímavé a silné charaktery a mnohé další. To jsou důvody, proč je zrovna fantasy literatura tak moc poutavá.

Pokud tak víte, že chcete dát dar pravému milovníkovi fantasy, tak se rozhodně neostýchejte a zkuste to! Dáme vám pár tipů, které vás rozhodně nezklamou.

Tolkien není jenom o Pánu prstenů

Napsal právem nejlépe hodnocené knihy na světě. Tolkien se svými stěžejními díly Pána Prstenů a Hobita rozhodně patří mezi smetánku fantasy spisovatelů. A možná by tomu tak bylo i v případě, kdy by se nedostalo jeho dílům hollywoodského zpracování. Proto by pro vás mohl být právě Tolkien sám o sobě tou nejlepší možnou adresou.

Pokud víte, že některá z děl trilogií Pána prstenů, nebo příběhů Hobit vaši milí přeskočili, jsou dokonalým dárkem. Ale rozhodně se nezaměřujte jen na tuto literaturu. Pro pravé milovníky Tolkiena a jeho tvorby tu máme i mnohem zajímavější díla, jako jsou například Silmarilion.

Příběhy z dračího světa

Draci jsou pro fantasy svět rozhodně tím nejluxusnějším zbožím. Každý z dobrých spisovatelů si jich váží a tahá je jako eso v rukávu. Jenže jeden spisovatel se rozhodl, že naopak udělá z draků střed svého světla. A přesně tak vznikla kniha Eragon. Patří mezi nejoblíbenější knihy, které můžete ve fantasy potkat. Přitom je Eragon jenom bránou do celého děje a pokud sáhnete i po dalších knihách z tohoto dračího universa, tak rozhodně nevyberete vůbec špatně!

Drsný vět, kde boj o trůn znamená výhru nebo smrt

Jedno z děl, které mělo ohromné množství fanoušků už v době, kdy se ještě nedostalo díky produkci HBO na obrazovky. To jsou Hry o Trůny a jejich neuvěřitelný svět plný bojů, úskoků, draků a bílých chodců. Už dlouhodobě jsou knihy z tohoto světa tím, co vyhrává mnohé žebříčky knih. Bonusem navíc je, že knižní rozuzlení dějů je něčím, na co se stále ještě čeká!