Smajlíci

Zábava a zajímavosti pro váš volný čas

Poznejte krásy Máchova kraje

V naší republice je celá řada nádherných míst, ovšem některá přeci jen něčím vynikají. Takovými místy jsou například Český ráj, naše hory, ale třeba i Máchův kraj v okolí Máchova jezera. A právě tam bychom vás nyní chtěli pozvat.

Místo, kde je skutečně krásně

Máchův kraj se rozprostírá na pomezí středních a severních Čech. Z Prahy je to sem necelou hodinu a půl a můžete se sem dostat pohodlně automobilem, ale i vlakem či autobusem. Tím nejkrásnějším, co zde najdete, je bezesporu místní krajina plná rozeklaných pískovcových skal, borovicových hájů a tomu všemu vévodí majestátní hrady, kterých je v okolí celá řada.

Ty shlížejí dolů na dominantu tohoto regionu, kterým je Máchovo jezero, které nabízí skutečně velké množství zábavy a jedinečných zážitků u vody. Máchovo jezero a přilehlé obce jsou každoročně místem konání celé řady významných kulturních akcí, ať už se jedná o hudební festivaly, městské slavnosti, nejrůznější trhy, a regionální festivaly se zajímavým tematickým zaměřením.

Ideální pro cyklotoulky přírodou

Pokud budete mít dost kultury, můžete skočit na kolo a vydat se na toulky místní kopcovitou krajinou. Zcela jistě nevynechejte návštěvu zdejších hradů, alespoň toho největšího z nich, kterým je hrad Bezděz. I na něm se pořádá celá řada kulturních akcí a hlavně nabízí nádherné výhledy do širokého okolí. Bezděz je jedním z nejkrásnějších hradů ČR.

Pokud se i vy rozhodnete strávit svou dovolenou v tomto kraji, rozhodně dobře vybírejte Máchovo jezero ubytování. Narazíte zde totiž na celou řadu opravdu dobrých hotelů, ale i krásných kempů, ve kterých budete přírodě ještě trochu blíž. Jedním z nich je i elite-stare-splavy.cz, který nabízí skutečně příjemné prostředí, komfort a skvěle vybavené zázemí. Na své si zde přijdou děti, ale také dospělí.